آموزش کار با مولتی متر دیجیتال لوترون مدل LUTRON DM-9027T

مولتی متر دیجیتال

  مولتی متر دیجیتال LUTRON DM-9027T

دستگاه مولتی متر دیجیتال LUTRON DM-9027T مطابق با استاندارد ایمنی IEC 1010 ساخته شده است. صفحه نمایشگر بزرگ ، محصول را برای استفاده در مکان های تاریک مناسب کرده. از دیگر قابلیت های دستگاه که آن را از سایر محصولات مشابه متمایز میکند قابلیت اندازه گیری امواج TRUE RMS است.

طرز کار مولتی متر دیجیتال

یکی از قسمت های مهم و پرکاربرد این دستگاه استفاده از ولت مترDC آن می باشد. اساس کار یک ولت متر DC دیجیتالی بر مبنای مقایسه است. یعنی ولتاژ وارد شده به ولت متر ، با یک ولتاژ مرجع معمولا ۱۰۰ میلی ولت مقایسه شده و نتیجه مقایسه به کمک مدارات دیجیتالی به صورت ارقام که مبین مقدار ولتاژ DC اعمالی به ولت متر است روی صفحه نمایش آن ظاهر می‌گردد.

انواع مولتی متر های دیجیتال قادر به اندازه گیری ولتاژ از چند صد میلی ولت تا ۱۰۰۰ولت به صورت خودکار هستند و نیاز به تنظیم رنج دستی ندارند، فقط کافیست کاربر جهت انتخاب ولتاژ AC رنج یاب را روی قسمت AC و جهت انتخاب ولتاژ DC رنج یاب را روی قسمت DC قرار دهد. همچنین جهت اندازه گیری کمیت های دیگر از جمله مقاومت یا آمپر باید نشانگر رنج را روی قسمت مربوطه قرار دهد. به این نوع مولتی مترها که به صورت خودکار تنظیم می شوند مولتی متر اتو رنج Auto Range می گویند

  •  اندازه گیری مقاومت: کلید سلکتور را روی بیشترین پله (Range) مقاومت بگذارید، فیش سیاه رنگ را درون ترمینال (-) یا (com) مشترک و فیش قرمز به درون ترمینالی که مربوط به مقاومت یا (+) است وصل کنید. سر دیگر آنها را به به صورت مناسب به طرفین مقاومت مورد نظر وصل می‌کنیم و مقاومت را می‌خوانیم.
  •  طرز اندازه گیری ولتاژ مستقیم: سلکتور را روی Dc آورده و فیش سیاه رنگ را درون ترمینال (com) و فیش قرمز را درون ترمینال (+) یا ترمینالی که مربوط به ولت است قراردهید. سر دیگر آنها را به طور مناسب به قطبین مولد یا دو نقطه از مدار وصل کرده و ولتاژ را اندازه گیری کنید.
  •  طرز اندازه گیری شدت جریان مستقیم DCm: یکی از فیشها را به COM و دیگری را به mA وصل و دو سر فیش را هم به قطبین مولد یا دو نقطه از مدار متصل می‌کنیم و شدت جریان را اندازه گیری کنید. برای اندازه گیری شدت جریان‌های بیش از ۳۰۰mA تا ۱۰A فیش قرمز رنگ را درون ترمینال ۱۰A بگذارید.
  • طرز اندازه گیری ولتاژ متناوب ACV: کلید سلکتور را روی ACV و یکی از فیشها را درون ترمینال COM و دیگری را به ترمینال مربوط به ولت وصل کنید.
  • طرز اندازه گیری شدت جریان متناوب ACA: فیش سیاه رنگ را درون ترمینال (COM) و فیش قرمز را درون ترمینال مربوط به Ma وصل می‌کنیم. یا در صورت لزوم به ترمینال ۱۰A قرار دهید.

 

اندازه گیری جریان AC/DC تا 10 آمپر

تست دیود و ترانزیستور

اندازه گیری مقاومت تا 20 مگا اهم

اندازه گیری ولتاژ AC/DC تا 600 ولت

دارای DATA HOLD

 دارای BEEZER

مجهز به سوئیچ سلکتوری و رابط کاربری آسان.

دارای صفحه نمایش  بزرگ  ال سی دی.

دارای استاندارد ایمنی IEC

مجهز به حفاظت اضافه بار .

دارای فیوز برای محافظت از جریان های فراتر از رنج اندازه گیری.

ایکون منوالجهت دانلود راهنمای کاربری فارسی مولتی متر دیجیتال LUTRON DM-9027T بر روی لینک  کلیک کنید

برای مشاهده مشخصات فنی،قیمت و خرید مولتی متر دیجیتال LUTRON DM-9027T بر روی لینک کلیک کنید.

کلمات مرتبط:

راهنمای کاربری فارسی مولتی متر لوترون – مولتی متر LUTRON DM-9027T – دفترچه LUTRON DM-9027T – مشخصات فنی،قیمت و خرید مولتی متر دیجیتال  LUTRON DM-9027T – مشخصات فنی مولتی متر  LUTRON DM-9027T

کامبیز فتح آبادی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *