اخبار, اخبار علمی, راهنمای کاربری محصولات

نحوه کار دماسنج لیزری Lutron TM-969

ترمومتر لیزری

نحوه کار دماسنج لیزری

ترمومتر لیزری Lutron مدل TM-969متشکل از دو لیزر  و  ترموکوپل نوع K می باشد. در حالت  غیر تماسی  و لیزری این ترمومتر توانایی اندازه گیری دما تا 1000 درجه سانتیگراد را دارا می باشد و در حالت تماسی به وسیله ترموکوپل قابلیت اندازه گیری دما تا 1400 درجه سانتی گراد را دارد. حافظه ترمومتر Lutron مدل  TM-965 این امکان را می دهد که بتوان دما های مورد نظر را در این ترمومتر ذخیره کرد و همچنین کمترین و بیشترین دمای اندازه گیری شده در حافظه ذخیره شده و قابل فراخوانی است. از دیگر قابلیت های ترمومتر لیزری TM-969 آلارم دمای پایین و بالا می باشد. می توان از دیگر امکانات و مزایای دستگاه ترمومتر تماسی/ غیر تماسی لیزری TM-969در کاربرد های ابزار دقیق مثل ضریب تابش(Emissivity) ترمومتر TM-969 به طور پیشفرض بر روی 0.95 می باشد و امکان تنظیم ضریب تابش (Adjustable Emissivity) در بازه 0.2 تا 1 وجود دارد.

                         نحوه کار دماسنج لیزرینحوه کار دماسنج لیزرینحوه کار دماسنج لیزری

1-3 کلید تنظیم تابش

2-3 کلید جهت پایین

3-3 صفحه نمایش

4-3 کلید جهت بالا

5-3 کلید تغییر مد اندازه گیری

3-6 کلید وماشه اندازه گیری

7-3 محفظه نگهداری باطری

8-3 لنز مادون قرمز

9-3 لیزر

10-3 ال ای دی جلوی دستگاه

11-3  محل قرار گیری سوکت ترموکوپل

روش اندازه گیری دما به کمک ترمومتر لیزری

ابتدا ماشه راه اندازی دستگاه را فشار دهید تا دستگاه روشن شود . جهت روشن کردن نشانگر های لیزری دستگاه دوباره ماشه را به همراه کلید جهت پایین فشار دهید و برای روشن کردن چراغ پس زمینه صفحه نمایش بایستی از کلید ترکیبی ماشه جلو دستگاه و کلید جهت بالا استفاده کنید.

جهت اندازه گیری دما توسط ترمومتر لیزری غیر تماسی دستگاه و نشانگر های لیزری  را روشن کنید دستگاه را با توجه به علائم لیزری به سمت محل اندازه گیری نشانه گیری کنید حال دستگاه دمای نقطه هدف گیری شده را بر روی صفحه ال سی دی نمایش می دهد.برای استفاده از ترمومتر تماسی ترموکوپلی دستگاه  سوکت اتصال ترموکوپل دستگاه را به محل تعبیه شده بر روی دستگاه متصل کنید سپس با اتصال پراب اندازه گیری ترموکوپل به محل مورد نظر دما را به صورت تماسی اندازه گیری کنید جهت آشنایی با نحوه کار دماسنج لیزری و نیز آموزش تصویری کار با ترمومتر لیزری فایل راهنمای کاربری فارسی ترمومتر لیزریTM-969 Lutron  را دانلود کنید.

ایکون منوالراهنمای کاربری فارسی ترمومتر لیزریTM-969

جهت مشاهده مشخصات فنی،قیمت و خرید ترمومتر تماسی/ غیر تماسی(ترمومترلیزری) TM-969  بر روی لینک کلیک کنید

کلمات مرتبط:

نحوه کار دماسنج لیزری,ترمومتر لیزری,راهنمای کاربری فارسی ترمومتر لیزریTM-969, مشخصات فنی Lutron TM-969, قیمت و خرید Lutron TM-969 , ترمومتر تماسی/ غیر تماسی(ترمومترلیزری) TM-969

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *