جدیدترین پیشبینی موسسات مالی و نهادهای تحقیقاتی نشان از فروش بسیار بالای آیفون در سه ماهه نخست سال جاری دارد.

پیشبینی جدیدی از سوی یکی از مشهورترین شرکت‌های مالی دنیا خبر از ثبت رکورد دیگری توسط آیفون دارد. «مورگان استنلی» (Morgan Stanley) امروز در گزارشی پیشبینی کرد که فروش آیفون در سه‌ماهه نخست سال جاری به 54 میلیون دستگاه خواهد رسید.

iphone-56

 

 

این پیشبینی 24 درصد بیش از میزان فروش آن در سه‌ماهه نخست سال قبل و 72 درصد از فروش خارق العاده 74.5 دستگاه آیفون در سه‌ماهه قبلی است.

دیگر شرکت‌های مالی چون «یو بی اس» (UBS) و «بارکلیز» (Barklays) نیز به ترتیب پیشبینی فروشی 58 و 54 میلیونی برای برای سه‌ماهه نخست دارند. از آنجا که این اعداد محافظه‌کارانه اعلام شده اند، ممکن است فروش آیفون حتی از این ارقام نیز بیشتر باشد.

بر اساس آماری که «تیم کوک» در مراسم نهم مارس منتشر کرد، اپل در مجموع 700 میلیون آیفون به فروش رسانده است. گفته می‌شود که از این تعداد 66.5 میلیون آن را آیفون‌های 6 تشکیل می‌دهند.

از سوی دیگر، سامسونگ در انتظار ورود جدیدترین پرچمدار خود به بازار است. گلکسی اس6 از ابتدای ماه آینده میلادی (آوریل) وارد بازار خواهد شد که قطعا می‌تواند تأثیر چشمگیری بر فروش آیفون در سه‌ماهه‌های آتی داشته باشد.

سامسونگ پس از معرفی گلکسی اس6 در MWC امسال نقدهای بسیار مثبتی از جدیدترین پرچمدار خود دریافت کرد و پیشبینی می‌شود که درخواست‌ها برای فروش سامسونگ بسیار بالا باشد. اخیرا گزارش شده بود که اپراتورهای دنیا 20 میلیون گلکسی اس6 پیش‌خرید کرده‌اند و در برخی کشورها نیز درخواست پیش‌خرید گلکسی اس6 چندین برابر پرچمدار گذشته بوده است.

«هنری اچ کیم» (H. Kim) تحلیلگر «سیتی‌بانک» (CitiBank) هم اعتقاد دارد که سامسونگ در سال جاری 46 میلیون گلکسی اس6 خواهد فروخت. پیشبینی قبلی این تحلیلگر 38 میلیون دستگاه بوده است.

یکی از افراد آشنا به بازار پیرامون شرایط سامسونگ و اپل به وبسایت «بیزینس کوریا» گفته است: “‌اکنون که سامسونگ در حال بازیابی اعتماد به نفس خود با گلکسی اس6 است، بالاماندن توجهات نسبت به آیفون می‌تواند باری سنگین بر دوش سامسونگ باشد. با این حال بازیگر اول بازار تنها زمانی مشخص می‌شود که گلکسی اس6 به بازار وارد شود.”